Bezpieczny od narodzin

Ogólnopolska kampania informacyjna dla przyszłych i świeżo upieczonych rodziców promująca zasady bezpiecznego snu noworodków i niemowląt.

Ogólnopolska kampania informacyjna dla przyszłych i świeżo upieczonych rodziców organizowana przez firmę GrowSmart & Partners przy współpracy z położnymi, neonatologami i ratownikami medycznymi.

Celem kampanii jest szerzenie wiedzy na temat zasad bezpiecznego snu niemowląt oraz budowaniu świadomości społecznej dotyczącej czynników ryzyka wystąpienia SIDS (nagłej śmierci łóżeczkowej u niemowląt) oraz promowania zaleceń, które mogą przeciwdziałać i redukować ryzyko wystąpienia tego zjawiska.

Dodatkowym celem kampanii jest zachęcenie rodziców i wszystkich potencjalnych opiekunów dziecka do uczestnictwa w szkoleniach z zakresu udzielania pierwszej pomocy niemowlętom.

Oddziały noworodkowe oraz szkoły rodzenia zainteresowane udziałem w kampanii uprzejmie prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy. Wszyscy rodzice,  którzy chcieliby wesprzeć nasza kampanię mogą to zrobić poprzez umieszczenie na swoich tablicach oficjalnego hashtaga kampanii: #bezpiecznyodnarodzin